<

Anlamlı sözler

An gelir insan gülerken ağlarmış. Göz yaşları sel olup kalbine akarmış. Kahkaha bir maske derler bilir misin? Insan üzülünce bu maskeyi takarmış…

Ağlamayı bilmeyen gözler sevmeyi de bilmezmiş ya. Bizim gözler ağlaya ağlaya bozuldu,gidenlerin yüzünden hem gözlerimiz hem gençliğimiz mahvoldu…

Nasihat verecek adama değil, örnek olacak adama ihtiyaç var.

Gözleri uzaklara dalan birin,yakında olmayan bir hikayesi vardır…

Dünyaya aşık olan kişi, üstüne güneş ışığı vurmuş bir duvara aşık olmuş kişiye benzer. O duvar aşığı, duvardaki ışığın güneşten geldiğini anlamaya çalışmaz ve duvara gönül verir. Güneş ışığı güneşe geri dönünce, duvar aşığı ebedi olarak mahrum kalır.

Hani kalbimi cam gibi parçalayıp gitmiştin ya; bir sonbahar akşamında sen. İşte o günden sonra: ben oldum limanda dönmeyecek yolcusunu bekleyen aciz bir beden,sen ise sessiz gemide yolcusun sonsuza giden…

Uzaktan Sevmek Varyaaa… Bir Mahkumun Demir Parmaklıklar Arkasından Özgürlüğe Bakması Gibidir.

Ben senı RAHMAN ‘a giden yolda sevdim vuslatıda O’ ndan dilerim

Dünyaya aşık olan kişi, üstüne güneş ışığı vurmuş bir duvara aşık olmuş kişiye benzer. O duvar aşığı, duvardaki ışığın güneşten geldiğini anlamaya çalışmaz ve duvara gönül verir. Güneş ışığı güneşe geri dönünce, duvar aşığı ebedi olarak mahrum kalır.

Ama bir gün herkes anlayacak. Bunun ince giyinmeyle, saçları kurutmamayla, cereyanda uyumayla, havanın derecesiyle, mevsimin farklılığıyla alakası yok! Sen yoksan ben üşütürüm.

Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir..

Kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damlanın serinliğini biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgâra dön yeter. Ben o rüzgârda olacağım.

Seni ne kadar sevdiğimi anlamak istiyorsan; yağan her yağmur damlasını yakalamaya çalış. Yakalayamadığın her yağmur damlası seni ne kadar sevdiğimin ispatıdır…

Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter. Ben o tatlı sessizlikte seninleyim!

Gökyüzünde bir yıldız seç büyük ve parlak olsun yanında bir yıldız daha seç büyük ve parlak olması önemli değil senin yanında olsun yeter.

Eğer onun için her şeyi göze alıyorsan, onu her an düşünüyorsan, onun için ağlıyorsan, o senin için tekse, o senin için her şeyden değerliyse, onun bir gülmesi senin için dünyalar demekse… Siz âşıksınız…

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak eğer sana dönerse zaten senindir, sana dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.

Bir şiir yaz bana içinde alabildiğince mutluluk olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşererek dursun veya bir şarkı söyle özlemimde ki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir