Motive Edici Sözler ve Mesajlar

Bazen motivasyonu sağlamak kolay olmaya bilir. Ancak biz sizler için ve motivasyonunuzu sağlayabilmeniz için en güzel motive edici sözler ve motive edici mesajları biraraya topladık. Sizlerde bildiğiniz birbirinden güzel motivasyon sözlerini bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. İşte en güzel motive edici sözler ve motive edici mesajlar.

İyi bir şeyleri başarmaya başlamak için mükemmel olmaya gerek yoktur. Sadece ilk başlangıcı yapacak cesareti göstermeniz gereklidir.

Bazı insanların hayatta ki yenilgileri, yapmaya çalıştıklarını yapamama becerileri değildir. Yapmak istedikleri işi yarıda bırakmalarıdır.

Bir insanın geçmişini merak ediyorsanız, şimdi ki yaşamına bakmanız onu tanımanız için yeterlidir.

İnsanların size kaybedeceğinizi söylemesine izin vermeyin. O insanlarda öleceklerini bildikleri halde, yaşamaya devam ediyor nasıl olsa.

Sen doğru bildiğin yolda yürümekten asla geri kalma. Kimin ne dediğini umursamadan devam et. Sen kendi elde ettiğin başarılarına ulaştığında, senin karşına çıkıp alkışlayacaklardır.

Bir şeyi yapmak için size gereken tek şey küçük bir nedenden ibarettir.

Hayatında daha önce hiç sahip olmadığın bir şeyi istiyorsan, o zaman o ana kadar hiç yapmadığın bazı şeyleri de yapman gerekiyor demektir.

Siz karşınızdaki insanlara izin vermediğiniz sürece, kimse size, sizi değersiz hissettirmez.

Bir insan ne yaparsa, kendi kendisine yapar hem de iyisiyle kötüsüyle. İyi ve güzel bir şeyler istiyorsanız çaba harcamalısınız, istemiyorsanız kıpırdamadan beklemeniz kafidir.

Eğer kendin için bir şeyler istiyorsan çabalamalısın. Hiçbir inci tanesi, kendi başına sahil de gezmez, onu bulmak istiyorsanız denizin dibine dalmalısınız.

Yaptığınız şeylerden asla pişmanlık duymamayı öğrenin. Yaptığınız şey olumsuz sonuçlandıysa bir yerler bir şeyleri eksik yapmışsınızdır. Bir sonrakinde daha sıkı çalışmanız gerektiğini gösterir bu durum.

Sorunların mutlaka çözümleri vardır. Hayatınızda sürekli sorunlar ile mücadele ediyorsanız, bir kısmının üstesinden gelmişsiniz demektir. Ki çözdüğünüz sorunların yerine yenileri gelmiştir.

Uyuşuk, kendini bilmeyen, hazırcı insanlardan bu hayatta uzak durun. Onlar diğer insanları da kendilerine benzetmeye çalışırlar, yaptığınız şeyleri küçük görürler ki siz daha fazla ilerlemeye çalışmayın diye.

Sen beklediğin sürece kimse senin önüne getirip bir hediye koymaz. Olduğun yerden daha ileriye gitmek istiyorsan harekete geçmelisin.

İmkânsız diye bir düşünce bu dünyada hiçbir zaman var olamaz. Neden mi? Tarihe bir göz atın. Yapılmadan, keşfedilmeden önceki her şeye iyi bakın. Yapılmaz denilen şeylerin hepsi bir zamanlar imkânsız diye ortalıkta söyleniyordu.

Aşırı derece duygusal anlamda kendinizi dipte hissediyorsanız, bir yerden denemeye başlayın. Başlayın ki eskiden kurduğunuz hayaller yeniden aklınıza gelebilsin.

Ruhunuza eziyet etmekten vaz geçin. Ama bu yaşamda vaz geçemeyeceğiniz şeyleri de korumaktan çekinmeyin. Hayal kurmayı asla ihmal etmeyin.

Büyük bir hedefiniz varsa, küçük şeyleri başararak işe başlayın. Çünkü sonucu iyi olan her yeni hedef sizleri daha ileriye taşıyacaktır.

İnanç, tarihte siyasiler tarafından en tehlikelileri duygu olarak hep var olmuştur. Bir inanca sahip olan insanların yapamayacağı şey yoktur. Devletler yıkıp, yeni devletler kuran insanların hep bir inancı vardı.

Hedeflerinize ulaşmadaki en çok karşılaşılan problem, sorunun tamamını bir kere çözmeye çalışmaktır. Oysa ki sorunu parçalar halinde elinize alırsanız, bütünü çözmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

İnandığınız şeylerin peşinden koşmaktan çekinmeyin. Ama inandığınız şey yanlış yola doğru çıkmaya başlarsa bunu değiştirmeyi de bilmeli kendinize yeni inanacağınız hedefler bulmalısınız.

Hayatınızı sabote etmek istiyorsanız, kendinize inanmaktan vaz geçerek buna rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Zor olan bu hayatta önüne bir hedef koyabilmektir. Bir insana hedef belirlerseniz, o yolda gitmek için çabalayacaktır.

İnsanlar olduğu gibi değil, olmak istediği gibi olurlar. Kendinizi mutlu etmek istiyorsanız, o şekilde davranmalısınız. Bir süre sonra, mutlu olmaya başladığınızı hissedeceksiniz.

Siz kendi iç ruhunuza inandığınız sürece, hayatta iyi şeylerin olmaya başladığını da göreceksiniz.

Hayatınızı düzene sokmak ve bir şeyleri başarmak için, her şeyden önce yapmak istediğiniz şeye inanmanız gereklidir.

Mutluluğa ulaşmanın tek bir yolu bulunmaz asla. Mutlu olmak için farklı yollar vardır. Siz yanlış bir yola girmiş olabilirsiniz, ama geri dönüp azimle doğru yola ulaşmak yine sizin elinizdedir.

Kendinizi motive etmek istiyorsanız, tarihe bakın ve kendinize dersler çıkarın. Mucitleri kendinize örnek alırsanız, onların başarıya ulaşmak için ne kadar çok denediklerini ve asla vaz geçmediklerini de görürsünüz.

Yaşamınızda sorunlar olmasına aldırış etmeyin. Sorunların ardında hep birer hediye saklıdır. Bu hediyeler bizleri daha güçlü kılar.

İnsanlar yeni bir şeyler yapmaktan korkarlar. Cesaret etmek, önceden yapılanı yapmak değildir. Yapılmayanın üzerine gitmektir.

Önünüze bir hedef koyuyorsanız, geri dönmemek için arkanızdakileri unutmanız gerekir.

Uçurtmaların rüzgârda uçtuğunu biliriz ama ona karşı uçtuğunu bilmeyiz. Biz insanlara bir şeyler öğreten durumları, zor ve karşı anlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir