Dolunay ile ilgili Sözler ve Mesajlar

Sayfamızda sizler için hazırladığımız en güzel dolunay ile ilgili sözler ve dolunay ile ilgili mesajları bulabilirsiniz. Sizler de bildiğiniz en güzel dolunay ile ilgili sözler ve mesajları yorum kısmından bizlerle paylaşarak diğer kullanıcılarımızın beğenisine sunabilirsiniz.

Şu masanın başında pek çok gece yolunu uyanık halde beklediğim, sevgili dolunay! Geceleri görünen kederli dost, keşke bana bu bakışın, ıstırabıma son bakışın olsaydı! (Goethe)

Neden bilmem, şairlere, aşıklara yürek kanırtıcı ilhamlar veren dolunay bana bir ameliyat masası ışığı gibi gelir hep. (Zülfü Livaneli)

Bu gece dolunay var gökyüzünde, kutup yıldızı yine belirgin. Sen rahat uyu diye bekçi atadım onları gecene. İyi geceler gökyüzümün en parlak ve güzel yıldızı.

Bir merdivendir ki aşk, ilk basamağında ölüm Getirmiş göğümüze çürüyen yıldızları Meğer aradığını tende bulmakmış zulüm Burcumuzda büyümüş dolunay hırsızları. (Nurullah Genç)

Ey ay bölün ey dolunay bölün. Doğudan batıdan. Birden görün. (Sezai Karakoç )

İçim büyür, içimde dolunay olur, önünden ince bir bulut geçer, bedenim manzaraya dar gelir, burun direğim sızlardı. (İlhami Algör)

Dolunay bu gece mum ışığında ölmeyi emrediyor ve ben korkmuyorum. (Franz Kafka)

Tastaki kanın içinde sönmekte olan dolunay kıpırtısızdı. (Ahmet Ümit)

Hilâl dönemini aşmış ama dolunay olamamış. Bir ay elbet bütünlenmek ister. (Sezai Karakoç)

Karalara bürünmüş saçlarında dolunay.. Ben bu kadar zulme layık mıyım Rüveyda. (Nurullah Genç)

Aslında Abdülmuttalib’in telaşı boşunaydı. Hiç küfür karanlığını giderecek bir dolunay sahipsiz olabilir miydi? (İskender Pala)

Bu gece dolunay var gökyüzünde, kutup yıldızı yine belirgin. Sen rahat uyu diye bekçi atadım onları gecene.

Gökyüzü açıkken, deniz sakinken ve dolunay yükseliyorken, her ne yapıyorsan, bırak, sahile git; otur ve seyret! Ve sonrasında, düşünmenin olmadığı ülkeye varacaksın, saf bilgeliğin olduğu yere! (Mehmet Murat İldan)

Eğildim, havuzu gümüşe boyayan dolunayın saydam tenine dokundum. Dolunay ürperdi, su ürperdi, havuz ürperdi; çiçekleri, kavakları, börtü böcekleri, gece kuşlarıyla bütün bir bahçe ürperdi. (Ahmet Ümit)

O gece dolunay vardı ve gökyüzü ışıl ışıldı. Ara sıra ince bulutlar dolunayı gölgeliyor, okşayıp geçiyordu. Durgun bir bahar havası vardı dışarıda. Ama ben üşüyor, titriyordum. Soğuktan ziyade yalnızlıktan idi bu. (Cengiz Aytmatov )

Dolunay Sözleri

Oysa dolunay varsa, bir yerlerde med ve cezir olmalıydı. Nasıl olurdu, cevher olurdu da araz olmaz mıydı? Kader olurdu da tecellisi, güneş olup da ışığı olmadan olur muydu? (Nazan Bekiroğlu)

Dolunay var bulutların ardında kalmış ama yine de ışığı yeter. Gözlerini alıştır; gözler sandığından daha fazlasını görür. (Paulo Coelho)

Dolunay iyi bir balıkçıdır; her göz onun ağına kolayca yakalanır! (Mehmet Murat İldan)

Sabretmek öylece durup beklemek değil, ileri görüşlü olmak demektir. Sabır nedir? Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir. Allah aşıkları sabrı gülbeşeker gibi tatlı tatlı emer, hazmeder. Ve bilirler ki, gökteki ayın hilalden dolunaya varması için zaman gerekir. (Şems-i Tebrizi)

Yarı açık yakasının ardında perdelerden sızan bir dolunay göğsü. (Şükrü Erbaş)

Sen yok desen de… Ay dolunay işte… Ve ben vazgeçip her şeyden hayatlardan bir gölge gibi çekiliyorum uzaklara. (Oğuz Atay)

Yarim geceler dışarı çıkma düşman seni kıskanır.. Sen güzelliğin en üstündeki Dolunay gibisin. (Fuzuli)

Yıldız komasına girmek istiyordum, istiyordum dolunay çarpsındı beni. (Didem Madak)

Şarap gibiyiz, dolunayda yakamoz gibi, masmavi bir sahil kasabası gibi.

Kaç yaşındasın demek kaç dolunay boyunca yaşadığın anlamına gelir. (Erich Scheurm)

Leylâ güzellik şahikasında dolunay, Mecnun aşk ikliminde bir sultan. Biri belâ çemeninin gülfidanı, öbürü vefa göğünün hilali. Şu gülen, güzellik ordusunun şahı; bu sevinen gam ülkesinin dilencisi… (İskender Pala)

Geceye dedim ki uzan uzanabildiğin kadar, şimdi o dolunay uykudadır. (Şems-i Tebrizi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir