İçeriğe geç

Kız Kulesi ile ilgili Resimler ve Mesajlar

Boğazın incisi kız kulesi ile ilgili hazırladığımız sözleri ve mesajları sayfamızda takip edebilirsiniz. Sizde bildiğiniz en güzel kız kulesi ile ilgili sözleri ve mesajları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Böylece Kız Kulesi mektuplar yazmaya başladı Galata’ya. Hiç gönderilmeyecek mektuplardı bunlar. (Eda Tezcan)

İstanbul, önünde şair ile arkeoloğun, diplomat ile tüccarın prenses ile gemicinin, Kuzeyli ve Güneylinin, hepsinin aynı hayranlık duygusuyla haykırdığı evrensel ve son derece büyük bir güzelliktir. Bütün dünya, bu kentin dünyanın en güzel yeri olduğu düşüncesindedir. E. Amicis

Koşmaca oynayalım Güzinciğim, sen ben dino bir de verusam, koşmaca oynayalım yağmurun altında yalın ayak başıkabak ve geçelim sen mişel Bulvarı’ndan İstanbul’u kovalayarak ve fır dönelim notr dam’ın bahçesinde Kızkulesi’yle. Nazım Hikmet

Bir şey içime oturmuş kalmıştı. Yok olmak, toz olmak istiyordum. Varlığım orada olmamalıydı. Gelip beni alsalardı. Uzaydan ya da bir yerden gelselerdi. Sessiz sedasız kaybolsaydım. Yerime Kız Kulesi’ni bıraksalardı. Ne alakaysa? (İlhami Algör)

Ben sıvaları dökülen galata kulesi, sen dalgalar arasında kız kulesi. Sırtını dönmüşsün bana, dalgalardan bahsediyorsun aramızdaki, oysa ben tüm dökülen sıvalarıma rağmen, yüzyıl sonra bile sana en yakın. Ben galata kulesi, sen kız kulesi.

Kız Kulesi Sözleri

Kızkulesi! Sen şair olsan; Fuzulî, Baki diz çöker, Orhan Veli sadece seni dinler. Sen şair olsan; Nazım Hikmet sus pus olur, Atilla’ya ilham gelmez. Şair olsan sen; tüm der saadet sana hazır, Akif Mehmet sana nâzır olur. (Ahmet Gökçen)

Yalnızlığım kız kulesi gibiydi, koca bir şehrin ortasında tek başına.

Denize düşmüş bir oyuncaktır kız kulesi. (Sunay Akın)

Sen her göreni kendine aşık edersin, sen kendinde aşk barındırırsın, sen aşkın, yalnızlığın simgesi Kız kulesisin.

Her ne kadar ilgilenmiyormuş gibi de dursa,

Deniz içinde karadan bir ok atımı uzak, dört köşe, sanatkarane yapılmış bir yüksek kuledir. Yüksekliği tam 80 arşındır. Yüzölçümü ise iki yüz adımdır, iki taraftan yerde kapısı vardır. (Evliya Çelebi)

Boğazın en yakıştığı yerinde gözlerini üzerimize dikmiş aşık bir kadındı kız kulesi. (Özlem Demirkan)

Kız kulesi oradadır işte, aşıklara konu olan, denizin ortasında sessiz gözyaşlarıyla yalnızlıktan saklanan.

İstanbul’a sahip olan bütün dünyaya hükmeder. Dünya tek bir devlet olsa idi, taht şehrinin İstanbul olması gerekirdi. Napolyon

Pulsuz zarf gibisin üstünde adresi evde kaldın naber Kız Kulesi. (Sunay Akın)

Güneşin doğuşu bir başka, batışı bir başka, gecesi ayrı keder, gündüzü ayrı bir yer, sevgililerin vazgeçilmezi, gözyaşlarının sessiz adresi Kız Kulesi.

Kız Kulesi çok mutluluklara şahit olmuştur, çok ayrılıklara ev sahipliği yapmıştır.

Biz seninle hep böyle uzaktan bir birini seven iki sevgili olarak mı kalacağız, seninle bir gün kavuşma hayalimiz, senin ayaklarında ki denize düştü.

Kız Kulesi ile ilgili Söylenmiş Güzel Sözler

İlk kez gitmiştik, Kız Kulesi’nde ” Beni ne kadar seviyorsun.” diye sordu, sustum, konuşamadım, dünyada sevgimi anlatacak kadar çay yoktu… (Hikmet Anıl Öztekin)

Kız Kulesi karşısında oturmak sahilde çay içmek, dostlarla muhabbet etmek, zamanın nasıl geçtiğini bir türlü anlayamamak, saat gecenin yarısı olmuş ama Kız Kulesi önü hala kalabalık.

Dünyada İstanbul kadar güzel görünüşlü başka bir kent bulunmadığını söyleyenler, gerçekten haklıymışlar. Chateaubriand

Yum gözünü aç elini yüreğim senindir. İster cam kenarına koy güneş alsın. İster can kenarına koy, hep sende kalsın.

Anlat kimlerin yüreğinde Kız Kulesi gibi grev çivileri var. (Ece Ayhan)

İki sevgili için ayrılık çanları çaldığı vakit son vedayı yapmak için sözler boğaza düğümlenir de hiç konuşamazsın ya, sende İstanbul’un boğazındaki düğümsün Kız Kulesi.

Adamın konuşmadığı bir “Kız Kulesi ” kalmış, hala helalimi bekliyorum diyor. (Mehmet Yıldız)

Yolun açık olsun Galata, Kız Kulesi tek başına da yakışır bu masala! (Eda Tezcan)

İstanbul’u özelleştiren, boğazı güzelleştiren, sevgilileri romantikleştiren Kız Kulesi.

Kız Kulesi neler gördün sen; bir güzel prensese ecel oldun, balıkçılara iskemle, şarapçılara masa oldun, aşıklara samanlık, Ahmet Çelebi uçtu başından, Galata’ya sevdalandın, kaç gemi geçti önünden.

Geceydi onu ilk gördüğümde saçlarını denize dökmüş, mağrur bir kadındı Kız Kulesi. Hüzündü aradığım yüzünde sevdaydı gördüğüm oysa anladım. Denizdi sevgilisi. Boğazın en yakıştığı yerinde gözlerini üzerimize dikmiş aşık bir kadındı kız kulesi. (Özlem Demirkan)

İstanbul deyince aklıma kuleler gelir, ne zaman birini çizsem öbürü kıskanır, ama şu Kız Kulesinin aklı olsa Galata Kulesine varır, bir sürü çocukları olur. (Bedri Rahmi Eyüpoğlu)

Kız Kulesi bu aşka sen tanık ol, sana gelen aşıklara aşkımızı anlat, sakın onlara mutsuzluktan, yalnızlıktan bahsetme.

Kız kulesi gibidir yalnız insan, koca şehrin ortasında bir başına ama özgür.

Yalnızlığım Kız Kulesi gibiydi, yalnızlığı seçmiş̧ gibi değil de denizin ortasında mahkûm bırakılmış̧ gibi. (Süleyman Kurt)

Bilirim ki Kız Kulesi doğum günü pastasıdır özgürlüğün! (Sunay Akın)

Bir yanıt veren olmadı bugüne kadar inliyor Kız Kulesi (Erdem Bayazıt)

İstanbul Kız Kulesi’ne aşıkmış ama Kız Kulesi hep yalnızmış.

Sen akşamüstü güneşin batmaya yüz tuttuğu o romantik anların vazgeçilmezi, iki sevgilinin el ele tutuşup önünden geçmeden gidemediği mekansın Kız Kulesi.

Yalnızlığım kız kulesi gibiydi. Koca bir şehrin ortasında tek başına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir