İçeriğe geç

Şerefsizlere Sözler ve Mesajlar

Sayfamızda sizler için hazırlayıp düzenlediğimiz en güzel şerefsizlere sözler ve şerefsizlere mesajlar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Sizler de bildiğiniz şerefsizlere söylenecek en kapak sözleri ve mesajları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Her şeye çare var dedikleri bir çağ bu. Oysa yanılıyorlar dostum. Şerefsizliğin çaresi yok. Fesat kalplerin, kötü niyetlerin tedavisi yok.

Her şey kaybedilebilir hayatta. Para, güç ya da mevki. Bunların hepsi en sonunda tekrar geri gelebilir belki. Ama kaybedilen şerefse, onun çaresi yok. Ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın şerefsizlikten geriye dönüş yok.

Her insan ektiğini biçer. Kimisi erken biçer kimisi geç biçer. Ama en sonunda ne ekerse onu biçer. Şerefsiz insanların ektiği tüm tohumlar kötüdür. Bu yüzden kendileri de en sonunda şerefsizlik biçecekler. O saatten sonra geri dönmek isteseler de dönemeyecekler. Çünkü şerefli insanların kocaman bir eyvallahı vardır. Eyvallah diyen insan şerefsizliğe bir daha asla göz yummayacaktır.

Nasıl bu kadar güvensiz olabilirsin dedi. Ben ona nasıl bu kadar şerefsiz olabildin diyemedim.

Gördüklerimle bana söylenenler aynı şey değiller. Aradaki farkın nedeni şerefsiz insanların eylemleri. Meğerse herkes kendine yakışanı yaparmış. Asıl mesele söylenenlerden sıyrılıp gönül gözüyle bakmakmış. Artık bana söylenene değil gördüğüme inanırım. Arada denge yoksa o zaman hiç vakit kaybetmeden uzaklaşırım.

Hayatın içindeki zıtlıkları kabullendim artık. Bir yandan yaprak dökerken bir yandan çiçek açmak mümkün biliyorum. Ancak şerefsiz insanları anlamak mümkün değil. Tüm şerefsizliklere inat çiçeklere olan inancım var. Gülümsemelerimde sakladığım umudum şerefsizlerin kötülüklerine göğüs gerecek kadar.

Ayrılırken dedi. Sen daha iyilerini hak ediyorsun dedi. Ben yapamadım, senin suçun değil dedi. Hakkımı bile helal etmemi istedi. Tek şerefsiz olduğunu söylemedi.

Şerefsizlere Kapak Sözler

Hayat bu elbet. Çok şerefiz gösterdi, çok şerefsiz tanıttı bana. Ama hakkını vermek lazım. Hiçbiri senin kadar zirvede değildi. Hiçbiri hayata lanet ettirmeyi becerememişti. Tek dileğim sen de şerefsizlikte senin kadar zirvede olanlarla karşılaş. Belki o zaman yıktığın gönüllerin acısını biraz olsun anlarsın.

Bazen vazgeçmek en büyük başarıdır. Her insan varlığıyla mutlu edemez çünkü. Şerefsiz olanlar ancak gidişleriyle mutlu ederler.

Ah dedim ilk başta, canımı bile veririm. Öyle şeyler yaptın ki bana. Yol vermekten başka çarem kalmadı sana.

Şerefsiz olmak tamamen tercih meselesidir. Zora gelemeyen, hep kendini düşünen ve her yolu mübah görenler aslında şerefsizliğin tanımını yapanlardır. Mesele seçimler zor olsa da şerefsiz olmadan yürüyebilmektir. Eğer dikenler varsa yolda ardından gelecek güller içindir. Şerefsizler dikenlere katlanmazlar. O yüzden gülün kıymetini anlamazlar. Bu yüzendir hep gülleri koparmaları, şerefsizlikleriyle gülleri soldurmaları.

Hep bahanelerle geldin. Nereden bileyim ben asıl şerefsizliğine bahaneler sunduğunu. Şimdi dört yanımda hüzün var gibi. Ama elbet geçer benimki. Senin şerefsizliğin hep seninle. Bu yüzden içim rahat. Elbet senin gibiler senin de canını yakacak. O zaman hesap kapanacak.

Bir damla sevgiyi bile hak etmeyecek insanlara denizler deryalar sunduk. Şerefsizliklerini gözümüze soksalar da biz hep seven kalbimizle bahaneler bulduk. Şimdi gözlerden çekilen perdeyle tüm acı gerçeklere şahit olduk. Geçer elbet, izi kalsa da geçer, çok acıtsa da geçer. Şerefsizin biriydi diye adı kalır. Şerefsizin biriydi diye yası kalır. Ama en sonunda geçer.

Şerefsizlerin kendi yalan dünyalarında sahte gülümsemelere sahip olmaları değil sorun. Sorun, gerçek gülümsemeleri şerefsizlikleriyle söndürmeleri. Güvenli ve temiz kalpleri bir çöp yığınına döndürmeleri. Arkadan vurulmayı insanın canını yaka yaka öğretmeleri.

Ne konuşalım? Şerefini mi? O zaman sonsuza dek susmak zorunda kalırız. En iyisi sen kendi yalan dünyanda kendin gibi olan şerefsizlerle oyna. Benim dünyam benim olsun. Sonsuza dek şerefsizlere kapalı dursun.

Şerefsizlere Sert Mesajlar

İnsan doğuştan pek çok şey getirebilir kendisine. Ancak şerefsizliği getiremez. Şerefsizlik sonradan elde edilir. Yapılan seçimlerle perçinlenir. İnsan bir kere yüreğini karartıp şerefsizlik yolunda gittiyse sonrasında güzel şeyleri asla göremez. Herkesi kendi kötü dünyasındakiler gibi zanneder ama bakmasını öğrenmediği için asla düzelemez.

En güzel dualardan biridir Allah gönlüne göre versin demek. Benim de sana tek duam bu. Gönlüne göre gelecek olan senin şerefsizliğine uyacak olandır. Allah seni, senin gibilerle karşılaştırsın…

Bu kadar güvensiz olma dedi. Bilmiyordu ki tüm güvensizliklerim en çok güvendiğim anlardan miras bana. Hayat kötülerle bile başa çıkmayı sağlıyor da karakteri şerefsiz olanlarla başa çıkmayı asla.

Tüm ayrımları çöpe attım. Yaşadıklarımdan büyük dersler aldım. Elimde geriye kalan tek ayrım, şerefsizlerle şereflilerin ayrımıdır. Bu ayrım tüm hikâyelerin nasıl sonuçlanacağının aynasıdır. Zenginlik, fakirlik, güçlü ya da güçsüz değil şerefli ya da şerefsiz ayrımına bakın. Tüm cevapların bu ayrımda saklı olduğunu göreceksiniz.

Başı dik tutmak değil mesele. Mesele başı dik tutarken bu onuru taşıyabilmekte. Karakteri şerefsiz olanlar başlarını dik tutsalar ne olur? Yaptıklarıyla küçülmekten başka sonları mı olur?

Her yere gelirim seninle dedim. Şerefsizliğe gelemem demeyi unutmuşum. Bundan sonra hep aklımda olsun. İhanete ve şerefsizliğe asla gelemem dostum.

Para yoksa kazanılır, mal mülk yoksa bir çaresine bakılır. Mevki desen belki de en kolay o kazanılır. Ama şeref yoksa o zaman her şey çaresiz kalır. Bugün şerefi olmayanların yarınlarda hiçbir şeyi olmaz. Şeref zamanla asla kazanılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir