İçeriğe geç

Yayla ile ilgili Sözler ve Mesajlar

Sizler için hazırlayıp düzenlediğimiz en güzel yayla ile ilgili sözleri ve yayla ile ilgili mesajları sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sizler de bildiğiniz yayla ile ilgili sözleri ve mesajları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Seni sevesim var bu yayla evinde su şırıltısı sesinde meltem kokan havada.

Bükülmüş boyumuz sana ehemmiyetsiz görünüyor, ama düşmanların gözüne bu yayla ok atılabilir. (Hafız-ı Şirazi)

Eski insanların söylediğidir: “İyi söz gönül yaylasıdır.” Biraz açmaya teşebbüs edelim. Demek ki gönül, vücut şehrimizin yaylasıdır. Yayla ferahlık, temizlik ve serinlik anlamına gelir. Ona inilmez, çıkılır. Yüksektedir. İyi olan her şey, insan veya amel, davranış yahut söz, tatlı bir esinti oluşturur yaylamızda. Orayı korumak, kirlenmeyi engellemek için çaba göstermek gerekiyor. Çer çöp atan, hor gören ve kullanan kimselerden uzak durmak icap ediyor. (İbrahim Tenekeci)

Ben ne bir şehir yakarım senin için, ne de diyar diyar dolaşırım çünkü ben seni yaylada sedim, soğuk yerde sıcak aşkını buldum.

Yaylalarda gezmeli stres atmalı rahatlamalı, mutluluk dolmalı insan.

Yüreğim seninle yaylalar kadar serin, ne bir çizgi hasret, ne bir nokta gam. Yayla dumanı gibi gözlerime her akşam sen dolsan yeter. (Yavuz Bülent Bakiler)

Yayla ile ilgili Özlü Sözler

Bir yayla isterim ili göçmedik. Lalesi sümbülü gülü geçmedik. Bir güzel isterim eller değmedik, koldan kola sarılmışı neyleyim. (İsmail Doğan)

Size, yüzyıllardır sesini kaybetmiş, bir türküyü söyleyecektim ve bir yayla rüzgârı şefkatiyle kirpiğinizin ucundan öpecektim. (Yusuf Hayaloğlu)

Sımsıcak konuşurdun konuşunca ırmak gibi rüzgar gibi konuşurdun. Yayla kokulu çiçekler açardı sanki çiğdemler güller mor menekşeler açardı. (Ahmet Telli)

Sen hep gülümsedin de ben buzul kalmaya mı direndim, herkes yayladan inerken yayla aramanın suçu ne? (Bahaettin Karakoç)

Biz yayız; o yayla ok atan Allah’tır. (Mevlana Celaleddin-i Rumi)

Damarımda akan Türk’ün kanıdır. Göğsünü kabartan Türk’ün şanıdır; yayla Türk’ün canı, öz vatanıdır. Sarmaşır güneşle, öpüşür ayla, yaylalar içinde Erzurum yayla! (Halide Nusret Zorlutuna)

Yaylada yağmur olur, sis olur, aşk olur ama asfalt olmaz.

Yaylanın yeşilliği alır götürür insanın stresini.

Ormanın derinliklerine inmek, yeşilin büyüsüne kapılmak çağlayan suların sesini duymak için yaylaya gelmelisin.

Eğer gelirsen yaylaya kurtulursun şehrin gürültüsünden stresinden, ciğerlerin bayram eder solursun en temizinden.

Çok terleyince canım buz gibi bir yayla suyu çekince pilotuma hazırlayın helikopteri yayla gidiyorum dedim. Rüyamda bile yanıyorum Allah’ım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir